Разяснени основи на Птицевъдството

Към всяка гъша ферма трябва да има карантинно помещение за изолиране на болните и съмнителните птици. Помещенията и инвентарът трябва да се почистват и дезинфекцират редовно. Водата за пиене трябва да бъде чиста и да се сменя всеки ден.

Рибовъдството може да се извършва в естествени и изкуствени водоеми. Чрез изкуствено развъждане може да се получат високи добиви – десетки, а понякога и стотици пъти по-високи, отколкото от същата площ при естествени условия.

След съвета по месото и яйцата: Поголовието на всички видове трябва да се увеличи

Възприемчивост. Болестта засяга кокошките, пуйките, токачките, фазаните и яребиците.

Пчеларството осигурява извънредно ценни и незаменими продукти – мед, восък, пчелна отрова, пчелно млечице и др. Пчелите са изключително полезни при опрашването на много растения, като ползата от тях за опрашването е много по-голяма, отколкото от получените пчелни продукти.

Пуйчетата боледуват много тежко от пулороза и умират без особени признаци.

Преглед на балансирани хранителни режими, които подпомагат растежа и здравето на птиците, както и намаляват въздействието върху околната среда.

В сравнение с другите домашни птици гъските боледуват най-малко. Птицевъдство По-разпространени болести по гъските са холера, паратиф, орнитоза и пр.

ПТИЦЕВЪДСТВО: Под натиск от украинския внос и европейските изисквания

В Земеделски институт в град Стара Загора се извършва птицевъдство.

Очаквайте вълнуващи лекции и демонстрации от водещи експерти в областта.

При отглеждането на гъските трябва да се прилагат необходимите хигиенно-профилактични мероприятия. При комплектуването на групите трябва да се избират добре развити и здрави гъски и гъсоци.

Заради спецификата на отглеждане са обособяват три отраслови звена, към които се групират различни типове стопанства.

Инфекциозният ларинготрахеит е заразна болест предимно по младите кокошки, която се проявява със затруднено дишане, кашляне (пърхане), с възпаление на ларинкса и трахеята. Причинява се от вирус.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Разяснени основи на Птицевъдството”

Leave a Reply

Gravatar